
Държавна опeра – Русе и SPECTACULIS представят на 19 юни от 21.00ч. на Античен театър-Пловдив „КАРМЕН“ - балет по музика на Жорж Бизе.
Либрето, хореография и постановка – Наталия Осипова
Сценография – Себастиан Малаш
Мултимедия – Кейт Хестър и Касияна Ангелова
Художествено осветление – Боян Георгиев
Художествен ръководител – Весела Василева
Действащи лица и изпълнители:
Кармен – Ирена Барбукова
Дон Хозе – Джузепе Сорентино
Тореадор – Давиде Диодато
Съдба – Тиаго Виктор
Ансамбъл на Балета и хор на Държавна опера-Русе
Със специалното участие на Петя Цонева, мецосопран в ролята на Кармен, Петър Костов, тенор в ролята на Дон Хозе и Александър Крунев, баритон в ролята на Тореадора.
Новата балетна постановка по музиката на едноименната опера на Жорж Бизе, допълнена и обогатена с още фрагменти от други творби на композитора, създадени в чувствените години на Романтизма, дава уникалната възможност на балетната трупа на Русенската опера да експериментира в танцовите техники на неокласицизма с елементи на авангардния танц. Страстна любов, изпепеляваща ревност, романтично поетично чувство, мистична красота и завладяващи емоции – всичко това влива една пълнокръвна емоционална картина във фантазиите, въображението и чувствата на публиката.

Коментари (0)